Ukrainian modernism

Свідомі
1 min readOct 4, 2021

--

Проєкт Дмитра Соловйова спрямований на популяризацію української модерністської архітектури 60–90-их років, як вагомої частини культурного спадку країни. Він привертає увагу громадськості до необхідності її збереження.

За роки існування, ініціатива згуртувала потужне ком’юніті поціновувачів архітектури, громадських активістів, урбаністів.

Спершу існував лише Instagram-акаунт, створений у 2018 році, що нині налічує більше 40 000 підписників. Згодом ініціатива стала одним з організаторів руху за збереження модерністських будівель у різних містах України, останнім прикладом чого є масові акції проти руйнування будівлі, спроєктованої архітектором Миколою Левчуком, відомої як “Квіти України”.

Своєю історією з нами поділився сам Дмитро.

Про артефакт

Я часто подорожую Україною — збираю матеріал для проєкту Ukrainian Modernism. Полюю на монументальне мистецтво і модерністську архітектуру. Іноді привожу з польових досліджень артефакти.

Багато культурних об’єктів радянської доби занедбані та розвалені — і на периферії, і навіть у Києві. На підлозі палаців культури валяються шматки оздоблення, мозаїк, барельєфів, які я іноді беру з собою як сувенір.

Ці артефакти, що представлені на форумі, я знайшов у закинутій їдальні київського ВО “Електронмаш”, а архівні фото — в адміністративній будівлі. Знак із літерою трапився мені біля автобусної зупинки в Київській області — це була вивіска з назвою населеного пункту.

Я мрію колись із цих артефактів створити повноцінний музей модернізму.

--

--